Categorieën
Algemeen Wielrennen

Team INEOS maakt werk van contractverlengingen: nu de beurt aan Chris Lawless

MORTSEL – Amper een paar uur nadat ons het bericht bereikte dat Owain Doull (23) zijn contract had verlengd bij Team INEOS was het weer prijs. Chris Lawless werd beloond voor een mooi seizoen bij dezelfde ploeg en tekende er een nieuwe overeenkomst voor twee jaar.

Lawless won de Tour of Yorkshire in mei en krijgt nu een contractverlenging tot eind 2021. De Brit gelooft dat zijn overwinning in zijn vaderland slechts enkele dagen na de lancering van het team de weg vrijmaakte voor het sluiten van een nieuwe verbintenis. ‘Uiteraard was het team na de Tour of Yorkshire blij met mijn zege en het is leuk dat ze hun vertrouwen in mij nog twee jaar bevestigen.’

‘Ik denk dat ik met de overwinning in Yorkshire heb aangetoond waar ik toe in staat ben. Het was natuurlijk onze eerste race als Team INEOS en alle ogen waren op de ploeg gericht, dus het gaf een enorme boost om de race te winnen. Ik kijk op die wedstrijd terug met echt goede herinneringen. ”

Lawless, die in 2018 bij Team INEOS terecht kwam, zei dat hij die overwinning nu als motivatie zal gebruiken met als doel om de komende twee jaar nog betere dingen te bereiken, waarbij hij vooral de klassiekers viseert. Bovendien wil hij in de nabije toekomst een Grand Tour rijden.

‘Ik wil gewoon doorgaan met het proberen van wedstrijden te winnen. Ik zie dan wel waar dat me naartoe brengt. Ik heb dit jaar behoorlijk gepresteerd in de klassiekers en ik wil dat de komende twee jaar blijven doen. Vooral de ‘kleinere klassiekers’ vormen een uitdaging. Ik wil mezelf ook echt in de picture plaatsen om de komende jaren een Grand Tour te rijden. Het is niet eenvoudig om te worden geselecteerd voor één van de drie grote races omdat we heel veel talent hebben in onze ploeg, maar dat moet één van mijn doelen zijn. ‘

De in Wigan geboren renner gelooft dat jonge Britse coureurs momenteel een ‘echt positieve periode’ doormaken. Hij is enthousiast bij het zien van wat hij en zijn landgenoten de komende jaren kunnen bereiken. ‘Het voelt alsof dit een echt positieve periode is voor jonge Britse renners, niet alleen voor onze ploeg maar voor de Britse wielrenners in het algemeen. Er is een heel sterke groep jonge renners en ik ben enthousiast over wat we de komende jaren allemaal kunnen bereiken . Daar wil ik natuurlijk zelf een grote rol in spelen.’

Team INEOS-coach Conor Taylor: ‘De overwinning van Chris tijdens de Tour of Yorkshire was de grootste uit zijn carrière en onderstreepte zijn potentieel om hierop voort te bouwen en in de toekomst nog veel meer races voor ons te winnen. We hebben dit seizoen ook een verbetering gezien in zijn klassieke prestaties en zijn veelzijdigheid als renner. Wij geloven dat hij een belangrijke ondersteunende rol kan spelen voor onze kopmannen in de komende seizoenen. Deze contractverlenging bewijst het vertrouwen van het team in hem en de vooruitgang die hij het afgelopen jaar heeft geboekt. Wij geloven dat hij zich in de juiste omgeving bevindt om zijn ontwikkeling te ondersteunen en zijn ambities in het professionele wielrennen te helpen verwezenlijken.’ (EM / Foto Team INEOS)